Duben 2017

Moje tipy na učení 1. část

15. dubna 2017 v 17:56 | Milka |  Rady tipy a nápady
Jelikož ještě pořád chodím do školy tak jsem si pro Vás dnes připravila pár tipů jak se příjemně a efektivně naučit například na velkou písemku z MATEMATIKY.


1.VYPNI MOBIL
Tento krok může být pro někoho velice těžký ale je to téměř nutné.
Pomůže ti to aby ses soustředil čistě na daný úkol.
Nebudeš se zbytečně rozptylovat.
Pokud nedokážeš vypnout telefon ani na krátkou dobu vypni si jen zvonění.

2.UDĚLEJ SI PŘÍJEMNOU ATMOSFÉRU
K učení si vezmi oblibený nápoj,čokoládu nebo něco co máš ráda.
Pomůže ti to k navození dobré nálady, budeš se více soustředit
a budeš motivován.

3.PODTRHÁVEJ SI
To je jednoduché.
Vše co ti připadá z látky užitečné nebo to bude v testu si podtrhni.
Pokud budeš na konci roku učebnici vracet tak jen tužkou kterou poté vygumuješ.
Pokud ti učebnice zůstane tak použij zvýraznovač nebo žlutou pastelku


Druhou část tohoto článku vydám asi příští týden.

Vaše Milka

Co je zase tohle,to je nový trend

13. dubna 2017 v 14:31 | Milka |  Moje názory
Občas si říkám kam až zasahuje nenormálnost některých osob.

V poslední době je jedním příkladem za všechny hra MODRÁ VELERYBA. Pokud netušíte o co se jedná tak je to ruská hra která vznikla na ruské aplikaci velmi podobné FB.Princip je celkem jednoduchý napíšete příspěvek s patřičným hastagem a pak už jen čekáte až vás osloví kurátor což je člověk který vás vašich poledních 50 dní života bude ovládat. Každý den od něj dostanete jeden úkol ve kterém obvykle figuruje sebepoškozování,vstávání uprostřed noci a sledování hororu a videí či poslouchání hudby zaslané kurátorem. V padesátý den vás čeká ten nejtěžší úkol. Máte spáchat sebevraždu, pokud tak neučiníte nestanete se vítězem a budete kurátorem vydíráni. Nakonec vás kurátor natolik vydeptá že stejně spácháte sebevraždu. I přes to že již byl hlavní kurátor zatčen tak mladí stále pokračují v sebevraždách a to včetně mladých Čechů.

Hráči této hry by se dali rozdělit na dva typy.
Prvním typem jsou děti kolem 12 let které se o hře dozvědeli a byly zvědavé na to hru vyzkoušet.Poté se do hry velice v žili a začali to prožívat tak jako druhý typ.
V druhém typu bych shledávala osoby se schizofrenií nebo depresemi ktří již delší dobu uvažují o sebevraždé avšak okolní vlivy jim to nedovolují a toto jim připadá jako vhodný hnací motor.

Možná by si někdo mohl říct že už podle názvu mého blogu že patřím do druhého typu ale já i kdy mám deprese tak se vždy snažím nesklouznout k myšlenkám na sebevraždu a už vůbec ne nechat se k ní někým donutit.

Další co mě velice zarazilo bylo zdůvodnění názvu této hry. Podle autora veleryby úmyslně páchají sebevraždy tím že naplujou na mělčinu. Ze všeho co o velerybách vím si pamatuju také to že velerybám sejně jako delfínům mohou selhat senzory pohybu tzv.echolokátory a to je důvodem toho proč často ztroskotají na mělčině. Tudíž mám dojem že autor této hry ještě než ji pojmenoval si ani o velerybách nic nepřečetl.

Shrnula bych to tím že bychom si nejdříve měli uvědomit jestli se opravdu chceme nechat donutit někým cizím rozhodovat o svém životě nebo zkusíme řešit své problémy sami s odbornou pomocí a pomocí rodiny a přátel...

Vaše Milka