Květen 2017

O štěstí

31. května 2017 v 15:46 | Milka |  Moje názory
Ahoj,dnes tu mám po delší době trochu názorový článek...
Nedávno jsem četla rozhovor s jednou socioložkou,ve které mluvila především o co je to štěstí. S tímto článkem jsem jaksi nebyla schopná se ztozožnit. Tato paní tvrdila že štěstí velmi závisí na materiálních věcech. Co se mého života týče tak jsem zjistila že štěstí jsou okamžiky. ŽÁDNÝ ČLOVĚK POŘÁD NEOPLÝVÁ ŠTĚSTÍM.Štěstí by se dalo rozlišit na dvě kategorie. Tou první je kategorie HMOTNÉHO ŠTĚSTÍ... To je například když vyhrajete v loterii,koupíte si nové auto a spousta dalších věcí. Druhou kategorií je štěstí NEHMOTNÉHO ŠTĚSTÍ...Do této kategorie by se dalo zařadit to když sedíte na dovolené u moře,pozorujete západ slunce a pijete u toho svůj oblíbený koktejl.V tu chvíli se většina lidí cítí štěstí a dobrý pocit... Všechno štěstí je ale pomíjivé. Peníze z loterie nakonec utratíte za něco co vlastně ani nepotřebujete,auto zestárne a praskne mu chladič (za servis utratíte spoustu peněz) a ani onen památný okamžik na pláži nebude trvat věčně. Někdo si možná celý život myslí že bohatství je klíčem ke štěstí. Dle mého názoru je bohatství klíčem pouze k HMOTNÉMU ŠTĚSTÍ. I bohatý člověk není pořád veselý a rozjuchaný. Většina štěstí které máme je NEHMOTNÁ a čast si ji ani neuvědomujeme. Afrického člověka může těšit to že dostal vodu nebo očkování proti nějaké nemoci sejně jako nás těší nové auto. Co se týče štěstí tak je Evropa velice zhýčkaná. Afričan si daleko více uvědomuje pomíjivost štěstí.

Nevím jak mám tento článek uzavřít... Snad Vám jen popřeju hezké prosluněné skoro letní dny...
Vaše Milka

Těstoviny s rajčatovou omáčkou

25. května 2017 v 15:41 | Milka |  RECEPTY
Ahoj,dnes tu máme něco trochu jiného než jste zvyklí...

TĚSTOVINY S RAJČATOVOU OMÁČKOU,SÝREM A ŘÍMSKÝM KMÍNEM
INGREDIENCE

-těstoviny
-1 balení rajčatového pyré
-1 rajský protlak
-2 čtverečky taveného sýra
-půl lžičky římského kmínu

POSTUP

1.Dáme do hrnce trochu oleje,po jeho rozehřátí v něm rozpustíme sýr
2.Přidáme protlak,prohřejeme a zamícháme
3.Nalijeme rajčatové pyré a 10 minut povaříme
4.Přidáme římský kmín a jinak dochutíme dle potřeby
HOTOVO
BON APETIT

Jak přežít zbytek školního roku

24. května 2017 v 20:24 | Milka |  Rady tipy a nápady
Ahoj,dneska tu mám pár aktuálních rad a nápadů do školy.
Konec školního roku je za dveřmi a většina z nás už se cítí unavení a přepracovaní,proto vám ukážu co pomáhá mně zvládnout hektický konec školního roku.

1. PLÁNUJ SI PRÁZDNINY
Tento tip pomáhá především zůstat motivován pro to, abychom si odkroutili poslední hodiny ve škole s úsměvem. Vezmi si například prázdný sešit a o přestávce si piš nápady na to, kam bys chtěla vyrazit. Můžeš si také sepisovat jaké filmy bys chtěla o prázdninách zhlédnout nebo jaké restaurace chceš navštívit...

2.VEZMI SI LETNÍ OUTFIT
Pokud už je venku teplo vezmi si do školy kratší kalhoty a tílko se slunečními brýlemi,dva copánky a hezký úsměv...

3. DOBRÉ JÍDLO
Začni jíst letní jídlo. Do školy si kup broskev,kousek melounu nebo maliny a nějakou dobrou limonádu,je dokázané že jídlo ti zlepší náladu a s melounem v ruce už opravdu budeš cítit že léto klepe na dveře...


To by asi bylo pro dnešek vše a nezapomínejte že nejdůležitější zůstat pozitivní,jen tak to zvládnete...

O přátelství

22. května 2017 v 19:00 | Milka |  Moje názory
Dneska tu mám článek ve kterém se nenajde asi každý. Dnešním tématem bude přátelství.
Na úvod by asi bylo dobré říct že je velký rozdíl mezi přátelstvím mezi ženami a mezi muži. Žena potřebuje aby její kamarádka byla dokonalá a aby to byla osoba jí velmi podobná. Muž má kamaráda a tím to hasne.Muži nevadí že je jeho kamarád sprostý,nosí zvláštní oblečení... Stačí jim například to že každý pátek oba chodí spolu střílet kachny na rybník,jen jedna vlastnost stačí k velkému přátelství.
Mimo těchto dvou druhů přátelství rozlišujeme ještě poddruhy a to přátelství REÁLNÉ a přátelství INTERNETOVÉ.
Reálné přátelství můžeme získat v práci,škole ale v případě mužů i v hospodě nebo ve vlaku. Obvykle je provázeno setkáváním a dělením se o všechny starosti. INTERNETOVÉ obvykle začíná na Facebooku a tam také končí... Spousta lidí si najde tyto "přátele",píše si s nimi a ani se s nimi nikdy nesetkáte,pokud už se setkají většinou zjistí že jsou úplně rozdílné povahy a dál už to ne pokračuje... Já mám nejradši přátelé které jsem poznala osobně a sama,rozumím si s nimi a prožívám s nimi nevšední zážitky .
Mějte se Vaše Milka